Report ze čtvtého MeasureBowlingu v Praze

Ve čtvrtek 12. června 2015 jsem organizoval neformální setkání MeasureBowling, které má za cíl budovat evropskou komunitu okolo webové analytiky (s heslem „Fun for the Digital Analytics Community“). Akce se konala najednou ve 27 evropských městech od Belfastu až po Varšavu.

MeasureBowling Prague, June 2015

 

I když jsem pár hodin před akcí měl e-mailovou schránku zaplněnou výmluvami a omluvami, dorazilo 15 účastníků a 14 sebralo kuráž ke hře.

Laťka se zvyšuje

Průměrné skóre jsme oproti loňským akcím navýšili ze 105 na 109 bodů. V každém ze tří kol jsme průměr dokonce navyšovali, takže čepované pivo Kout nemělo špatný vliv na výkonnost hráčů.

Usilovali jsme také o mezinárodní vítězstvíV lis­topadu nám evropské prvenství v počtu bodů uteklo o jeden. Tentokrát jsme jásali, že Mirek Macek uhrál 201 bodů, až dokud nedorazila zpráva z Mnichova, že Steffen Hagel nahrál 203. Das Pech.

Skóre

Variabilita bodů hráčů byla úžasná - k těm maximálním 201 bodům vedla cesta od minimálních 44. Aspoň jsem si mohl vyzkoušet, jak v Tableau udělat krabicový graf (boxplot) pro názornost:

Boxplot

Pravidelný report

Přináším také již tradiční report s hezčím rozpadem výkonnosti hráčů.
Report from MeasureBowling Prague
Máte unikátní iniciály, které jsme ještě nenasbírali? Příště doražte!

Soutěž o #NerdShirt

Kdo chtěl, mohl si jako dres vzít nerdovské tričko. V minulých ročnících to bylo velmi úspěšné. Teď zazářil jen Michal Pařízek:

V jiných koutek Evropy si z toho udělali ještě větší legraci. Třeba Phil Pearce místo nerdshirt nasadil nerdfoot.

Soutěže o školení

Zajímavým bonusem pro účastníky byl souboj o dvě poukázky na školení od Dobrého webu a H1.cz pro nejlepší střelce. Mirek Macek (maximum 201 bodů) se těší na nějaké školení Dobrého webu a Lukáš Čech (maximum 172 bodů) bude vybírat nějaké nové školení od školení H1.cz (protože dřívější kurzy Lukáš slýchává doma před usnutím od své ženy-hájedničkařky).
Miroslav Macek

Ještě jednou velké díky společnostem Dobrý web i H1.cz, že takovéto cenné dárky na akci věnovaly.

I na žlábkaře čekala cena, ovšem kvůli jiné shodě náhod. Peter O'Neill totiž celoevropsky vylosoval „door prizes“ (voucher na Amazon v hodnotě 50 liber), které však padly na jednoho účastníka, který akci odřekl tři hodiny před začátkem. Takže jsem cenu udělil prvnímu náhradníkovi, který se přihlásil po tomto okamžiku. Alena je jistě ráda a nejmenovaní, co se na poslední chvíli nedostavili či jinak vymlouvali, se určitě kopou do zadnice, že přišli o takovou příležitost.

Za snímky díky Honzovi Tichému.

Příští MeasureBowling

Přibližně za půl roku se bude akce opakovat. Sledujte tento blog, můj Twitter nebo se přihlašte na oficiální skupiny MeasureBowlingu na Facebooku, na Linkedinu nebo na Google+. Rád bych, aby se někdo pokusil MeasureBowling uspořádat např. v Ostravě, Brně či jiném městě. Podle fotek vidíte, že to je legrace.

1 komentář u „Report ze čtvtého MeasureBowlingu v Praze

  1. Další #MeasureBowling v Praze bude ve čtvrtek 19. listopadu 2015! Instrukce a přihlašování čekejte někdy během října.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *