Report z třetího MeasureBowlingu v Praze

Ve čtvrtek 20. listopadu 2014 jsem organizoval neformální setkání MeasureBowling, které má za cíl budovat evropskou komunitu okolo webové analytiky (s heslem „Fun for the Digital Analytics Community“). Akce se konala najednou ve 23 evropských městech od Helsinek až po Madrid.

Bowleři

Jeden bod scházel nám

Detailně sesbíraná data jsme s Pavlem Trejbalem (mi­mochodem, četli jste jeho nedávný článek o rozhodovacích stromech?) předzpracovali a já jsem přes Tableau vytvořil násle­dující report:
1411-measurebowling-prague-english

Slušné maximální skóre 178 měl Petr Weida. Bohužel jen o jeden bod mu uteklo celoevropské vítězství. Siegert Dierickx si v Bruselu shodil 179 bodů. Třetím v evropském žebříčku byl Steffen Hagel v Mnichově se 171 body.

Pražský průměr byl 105 bodů, což je shodný výsledek jako v červnovém utkání. I když polovina účastníků přišla opakovaně, jako celek jsme se nezlepšili :-(

Jakou nejzajímavější metriku byste pro jednotlivé hráče vytáhli vy?

Právní koutek

Data obsahují PII (Personally identifiable information, osobně identifikovatelné údaje) ve formě iniciálů. Vzhledem k unikátnosti kombinace jména a příjmení je dost velká šance, že byste mohli seznam účastníků rekonstruovat. Určitě jste četli, že některé analytiky baví deanonymizace zdánlivě anonymních dat. Jak byste na to šli?

V takto malém vzorku dat si myslím, že by bylo praktičtější postupovat přes sociální inženýrství: zeptat se někoho, kdo je kdo na fotografii. A proto se já sám rovnou udám: jistý pan PJ se umístil na pátém místě se svým maximem 129 bodů.

MB_eflyer_november_2014_updated

Soutěž o #NerdShirt

Kdo chtěl, mohl si jako dres vzít nerdovské tričko. V červnu to bylo úspěšné a povedlo se mi celoevropsky získat cenu za své tričko Italic. Tentokrát zazářili 4 účastníci:
Hanka Kalivodová Vašek Jírovský Lukáš Čech
Adam Šilhan

Londýnská porota v čele s Peterem O'Neillem však ani jeden z těchto čtyř krásných výtvorů neocenila. Místo toho se jim nejvíce líbil Daniel Knell v Londýně se svým tričkem s koláčovými grafy a Toupiol Gauthier v Lille ve Francii, který si nesl vyšperkovaného Einsteina.

Daniel Knell
Daniel Knell
Toupiol Gauthier
Podívat se můžete i na zbytek galerie legračních triček.

Soutěže o školení

Zajímavým zpestřením akce byla soutěž o dvě poukázky na školení od Dobrého webu a H1.cz pro nejlepší střelce. Petr Weida si vybral, že zajde na nějaké školení Dobrého webu, a Mirek Macek si bude vybírat z nabídky školení H1.cz.
Petr Weida
Miroslav Macek

Ještě jednou díky oběma společnostem, že takovéto cenné dárky na akci věnovaly. Musel jsem se moc snažit, abych nenahrál moc striků a sám ta školení nezískal. A taky jsem rád, že na školení neposílám nikoho z přítomných a­gentur :)

Měli jsme také speciální ocenění pro žlábkaře s nejmenším počtem bodů (šlechetný JD podstoupil svou cenu hráči HK) a pro štístkaře (náhodné číslo od 2 do 17 bylo 12).

MeasureBowling jinde

Příští MeasureBowling

Přibližně za půl roku se bude akce opakovat. Sledujte tento blog, můj Twitter nebo se přihlašte na oficiální skupiny MeasureBowlingu na Facebooku, na Linkedinu nebo na Google+. Pokud byste chtěli za půl roku uspořádat MeasureBowling i v jiném městě, rád pomůžu a nasměruji na Petera a Nicolase, kteří stojí u zrodu akce.
Tři dráhy v akci

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *