O autorovi (Pavel Jašek)

Pavel Jašek: Autor blogu Dlouhý chvost Mým hlavním zájmem je zlepšovat business pomocí analýzy dat o návštěvnících webů a zákaznících. Pracuji jako Analytical Consultant v české pobočce Google. Předtím jsem dělal v Tipsportu a Dobrém webu. Udržuji si certifikaci Google Analytics Individual Qualification. Pomáhal jsem s překladem Avinashovy knihy Webová analytika 2.0 a jsem spoluautorem knihy Online marketing spolu s kolektivem Jindry Fáborského.

Kontakt

Pavel Jašek, twitter: paveljasek

Pavel Jašek, e-mail: pavel@jasek.info

Linkedin: paveljasek (práci ani zakázky aktuálně nehledám)

Slideshare: paveljasek

Název blogu

Termín dlouhý chvost (anglicky long tail) jsem v zde míněném významu v české podobě poprvé četl v diplomové práci Adama Zbiejczuka: Web 2.0-charakteristika a služby (pdf). Můžete také znát knihu od Chrise Andersona: The Long Tail (v češtině ji vydal CPress v roce 2010 jako Dlouhý chvost).

Pochopení statistické křivky mocninného rozdělení, která je v celé škále webových dat velmi často skryta, ukazuje určitý posun v pohledu na ekonomiku internetových projektů, které mohou využívat potenciál internetu k vyhledání příležitostí v marginálních oblastech zájmu. To je ale divná definice, že?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *