Přednáška: Představení novinek v Google Analytics

Na konferenci WebTop100, kterou pořádal Dobrý web 19. října 2010 v Praze, jsem vystoupil s příspěvkem, v němž jsem představil několik novinek a tipů z Google Analytics.

Hodně mne zaujaly reakce na tuto přednášku. Dost zamlklé publikum nepokládalo otazky přímo, ale několik lidí se na mne obrátilo později. Zmiňoval jsem celkem čtyři novinky (některé staré pár dní, jiné i rok, ale přesto stále málo využívané), a různí lidé vždy reagovali vždy na jednu část. 230 účastníků se mne zatloukáním snažilo přesvědčit, že žádné API či externí nástroje pro data z Google Analytics asi nepoužívají. Tak jsem zvědav, na kterou část budete reagovat vy, čtenáři Dlouhého chvostu :-)

Někoho zaujalo spíše upozorněni na novinku zvanou Analýza na stránce, jiné zase vizualizace pomocí nástrojů třetích stran. Ukazoval jsem výstupy z nástroje Juice Analytics, a dle očekávání na pěkné grafické vyjadření se vyplatilo. Takových nástrojů je spousta, proklikejte si celou galerii aplikací pro Google Analytics, třeba ještě plugin do Excelu Tatvic či Excellent Analytics . Tyto nástroje jsou zdarma, takže libovolně můžete zkoušet.

Inspirovala vás prezentace k něčemu? Zkoušeli jste už Analýzu na stránce? Díky předem za sdílení zkušeností.

8 komentářů u „Přednáška: Představení novinek v Google Analytics

  1. Občas používám Excellent Analytics, ale chybí mi tam jedna zásadní věc – možnost rozdělit statistiky na kratší časová období.

    Chtěl bych si např. vytvořit report „tento měsíc po jednotlivých dnech“ a to nejde. Neumí to nějaký jiný nástroj?

  2. Juicy je fajn věc – jen škoda, že neovládá diakritiku, ale zase z toho lezou srandovní záležitosti:

    Bítýška → Bitka :-D

    Díky za tipy na Excel, vyzkouším.

  3. Díky, Martine, za komentář. Zkoušel jsem už psát do Juice Analytics, jestli s tou diakritikou jde něco dělat. Protože normálně při napojení Google Analytics se správné UTF8 znaky dají dostat. Uvidíme, jestli s tím dokáží něco udělat.

  4. Marku, jak už jsem se vyjádřil na Webtrhu i jak ti potvrdil Roman, teď neprobíhá žádné zpoplatnění Google Analytics. Lidi při panice ze zpoždění v reportech přicházeli na různé konspirační teorie :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *