Budget Guard

Budget Guard je velmi jednoduchý skript pro Google AdWords, který hlídá, zda některé kampaně nenarážejí na denní rozpočty. Pokud má inzerent stanoveny výkonnostní cíle (např. CPA či ROAS) a monitoruje jejich dodržování, omezené rozpočty zbytečně tlumí celkovou výkonnost.

Když skript zjistí, že včera kampaň překročila více jak 90 % denního rozpočtu, pošle upozornění na zadaný e-mail. Je proto vhodné tento skript naplánovat na pravidelné spouštění.

V novém rozhraní jděte do menu Hromadné akce > Skripty > + Přidat a níže uvedený skript vložte. Upravte pár prvních řádků v nastavení a přes Náhled vyzkoušejte, že vše proběhne dobře. Uložte a v rámci Frekvence skriptu nastavte denní spouštění v takovou ranní dobu, že budete moci na upozornění reagovat.

Technicky skript používá AWQL dotaz na BUDGET_PER­FORMANCE_REPOR­T. Data se neukládají nikam průběžně, pouze se vyhodnotí a pošlou výsledky do e-mailu. V této verzi je skript určen pro jeden konkrétní účet, nikoliv pro MCC.

Skript si stáhněte z Githubu nebo překopírujte:

Berte, že jde o velmi primitivní skript na pár řádků. Budu rád za jakékoliv (podněty k) vylepšení a zpětnou vazbu z užívání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *